GX9D3896V sobotu 25. 3. se za proměnlivého počasí uskutečnil krajský přebor v přespolním běhu. Pro běžce jsme připravili zbrusu nové tratě vedoucí poblíž stadionu a základní školy. Technické služby města nám na trať umístily několik klád, které společně s profilem tratí a občasnými dešťovými přeháňkami řádně prověřily připravenost všech závodníků.

Jak se dařilo naším atletům?


Antonín Kinšt nadělil všem soupeřům více než 1 minutu a náleží mu titul krajského přeborníka v kategorii dorostenců!


Tondův mladší talentovaný kolega František Matoušek všem ukázal, kdo že to v kategorii atletické minipřípravky běhá jako vítr! Po výstřelu na nic nečekal, ujal se vedení a během závodu už jen navyšoval svůj náskok.

Obdobný průběh měl také závod děvčat z atletické minipřípravky. Adélka Chytrová si ladným krokem doběhla pro zlatou medaili. V cíli se pár sekund za ní objevila také Andrea Křivková, která si vysloužila bronz.
16. místo patřilo Elišce Fousové a 17. Kateřině Štanglové. (obě děvčátka jsou ročník 2017)

Napínavý závod pozorovali diváci v kategorii starších žákyň. Bronzovou si na krk pověsila Natka Voráčková. 6. místo patřilo Lindě Kupkové.

Mezi žáky doběhl Matěj Šíma jako 4.!

Mia Chytrová byla v početném startovním poli mladších žákyň 7. Valča Pilchová, která nás reprezentuje především ve vrhačských disciplínách, si také hravě poradila s krosovou tratí a skončila 25.
Mezi kluky z přípravky nás reprezentovala známá dvojice Fanda Škrleta - Martin Rytíř, kteří pravidelně končí o místo po sobě napříč všemi atletickými disciplínami. Tentokrát si kluci doběhli pro 6. a 7. místo v pořadí Škrleta, Rytíř.


Dlouho to vypadalo na medaili i v kategorii mužů, kde věkem ještě junior Jakub Strnad zaskakoval za svého bratra Marka. Náročná šestikilometrová trasa byla protentokrát nad jeho síly. Věříme, stejně jako Jakub, že za rok to vyjde! 8. místem se zaskvěl nováček v běžecké skupině Pavel Lauš!

Nejpočetnější startovní pole měla kategorie přípravka dívek. Evidovali jsme na sedm desítek přihlášek.
Nejlépe se dařilo Amálii Zahradníkové, která doběhla 8. Její kolegyně doběhly v tomto pořadí:
32. Naďa Škrletová
37. Nela Beranová
38. Nikol Plachá
46. Adéla Stejskalová
51. Tereza Rytířová

Na závěr pro Vás máme ještě jednu zprávu. V roce 2024 se KP v přespolním běhu uskuteční opět v Nové Včelnici, nicméně v jiném prostředí! Nechte se překvapit!

Další fotky najdete zde na našem webu a zde