akmcr marek strnad 20230109

Nejlepší vysokoškolští atleti se v pondělí 9. 1. sešli ve strahovské hale, aby si to rozdali o tituly akademických mistrů ČR. Náš oddíl zde měl hned čtveřici atletů! Pro všechny to byl první start v sezóně, kdy ještě výkony nebývají na té nejvyšší úrovni. Přesto si naši atleti počínali velice solidně!

Dominik Gysel se ve skoku o tyči dle svých slov nemohl vypořádat s technikou. Nakonec mu patřilo 8. místo za 380 cm. Nikola Ježková se tradičně postavila na start nejkratšího sprintu Šedesátkou proběhla za 8,08 s. (15. místo). Filip Holoubek se nejprve rozcvičil na 60 m za 7,63 s. Na své hlavní trati – 400 m předvedl kvalitní "otvírák sezóny", když 2 halová kola prolétl za 51,18 s, čímž zaostal pouze o 0,06 s za svým halovým osobním rekordem (9. místo).
Marek Strnad se v rychle rozběhnutém závodě dlouho držel na bronzové pozici. V cílové rovince se dostal na stříbro, o které však na šachovnici bohužel přišel. I tak to znamenalo posunutí osobního rekordu a také vytvoření nového krajského halového rekordu s časem 3:55,27, který držel od roku 2005 Jan Tománek z našeho oddílu.