20220501 134513Náš oddíl organizoval již po několikáté v řadě Krajský přebor ve vícebojích. Letos to bylo hned na začátku sezony 30.4. - 1.5.2022. Brzký jarní termín vedl k tomu, že tentokrát startoval o trochu menší počet atletů než obvykle. Na kvalitu startujících to ale nemělo vliv a několik vícebojařů si dokázalo splnit limit pro Mistrovství České republiky ve vícebojích.

Mladší žactvo absolvovalo během soboty 60 m překážek, míček, 60 m, dálka a 800 m. U holek vyhrála Sofie Janowiaková a u kluků Matěj Kovačík. Z našeho oddílu startovali Tereza Plášilová, Adéla Kubaláková, Barbora Bednářová, Natálie Vintrová, Kryštof Šťástka a Jonáš Fohl. Pro velkou část to byl první víceboj a tímto cenná zkušenost.

Pro starší žactvo a starší atlety je víceboj dvoudenní záležitost. Ženská složka má sedmiboj a mužská složka desetiboj - až na starší žáky, kteří absolvují devítiboj. Vítězství si vybojovali Dagmar Řezáčová (žákyně), Teodora Kalendová (dorostenky), Pavla Molíková (juniorky), Jan Kuchař (žáci), Kryštof Baxa (junioři) a Jiří Besta (muži). Přeborníkem Jihočeského kraje u starších žáků se stal náš člen Rostislav Pivec.

Všem vícebojařům gratulujeme k výkonům a odvaze a všem pomocníkům a rozhodčím děkujeme za pomoc.

Na tuto akci získal náš oddíl finanční podporu z Jihočeského kraje. Bez této finanční podpory by nebylo možné dlouhodobě takové závody organizovat.

Další fotky jsou zde