P1210708Jubilejní 50. Večerní běh Novou Včelnicí a 5. ročník Memoriálu Josefa Jelínka přilákal tento krát rekordní počet účastníků i diváků. Během závodu panovala přátelská a sportovní atmosféra a všichni zúčastnění si užili kouzla tohoto závodu. Krásný a teplí podzimní počasí nám také přálo. Novinka letos byl předprogram se školní štafty 8x100m a opět mohli na závěr běžci a diváci společně absolvovat kolo na draze jako vzpomínka na Josef Jelínka, zakladatel atletiky Nové Včelnici.

Startovalo se v 20 kategoriích, na trasy v délce mezi 100m a 4700m se vydalo celkem 259 běžců. Byly to závody opravdu pro každého, nejmladšího dvouletého začátečníka a nejstaršího, zkušeného běžce odděluje víc než 70 let běžecké praxe.

Večerní běh je pro náš oddíl milou příležitostí, kde můžeme veřejnosti předvést část našich sportovních dovedností a proto jsme samozřejmě pyšní na to, že se naši atleti několik krát umístěli mezi první tři startující.

Vítězem 5. Memoriálu Josefa Jelínka u mužů se stal Filip Michálek (TJ Nová Včelnice), u žen jako loni excelovala Pavla Schorná (KB Staré Město pod Landštejnem).

Doufáme, že i za rok uvítáme spoustu běžeckých nadšenců a proto si již nyní rezervujte termín 1.9.2022, kdy se bude konat 51. ročníku našeho běhu.

Další fotky najdete na našich stránkách (zde).

Facebook: www.facebook.com/Vecerni.Beh.a.MJJ