p1200278Veleúspěch novovčelnické atletiky na Mistrovství České republiky žáků a žákyň na dráze.

Žáci a žákyně absolvovali letos Mistrovství České republiky 19.-20.9.2020 v Třinci. Krásné a teplé podzimní počasí přálo atletům, trenérům i divákům a letošní úroveň výkonů byla obecně velmi vysoká. Z našeho oddílu startovalo hned šest atletů. První den neproběhl úplně tak, jak jsme doufali. Nikola Musilová sice potvrdila, že je nejrychlejší žákyní ročníku 2006, její nový osobák 7,76 sek. na 60m bohužel stačil "jenom" na nevděčné  4. místo. Přesto to ale byl super výkon. Filip Svoboda startoval ve skoku o tyči, ale již během druhého pokusu musel závod bohužel ukončit kvůli problému se svalem. Škoda, Filipova současná forma by mu jinak určitě dovolila bojovat o medaile v této disciplíně. S obdobným zdravotním problémem se potýkal i Šimon Urbánek ve skoku vysokém, kde skončil s výkonem 170cm na 16. místě. Na stejném místě skončil i Jakub Strnad na 1500m překážek časem 5:01,77. I když ho během celého závodu doprovázela nervozita, startem na MČR se Kubovi splnil velký sen.

Nikola Musilová startovala jak v neděli, tak i v sobotu: vylepšila si osobák na 150m a kvalifikovala se do finále. A tentokrát ji finále vyšlo. V novém osobním rekordu 18,35 sek. na 150m si vybojovala 2. místo. Filip Svoboda si nechtěl nechat ujít závod ve skoku dalekém a odvážil se startovat, i když ho trápil bolavý sval. Hned prvním pokusem ukázal, že dálku opravdu umí a skočil 625cm. S tímto výkonem už mohl začít riskovat a bylo pouze otázkou času, až jeden skok opravdu sedne. Pátý pokus se opravdu vydařil, 660cm stačilo na první místo. Bezprostředně po Filipově zlatém skoku nasadil Šimon Michálek silný finiš, doběhl jako první do cíle na 3000m a získal časem 9:41,23  hned další zlato pro náš oddíl. A aby to nebylo málo, hned poté si vylepšil Pavel Poslušný již počtvrté během tohoto závodu své osobní maximum ve vrhu koulí na impozantních 16,25m, čímž potvrdil třetí zlato pro novovčelnickou atletiku.

Dlouhá cesta do Třince se nám tentokrát opravdu vyplatila. Všem účastníkum děkujeme a gratulujeme k jejich výkonům!

Další fotky jsou zde