Vrchol halové atletické sezóny v tomto roce mají za sebou kategorie juniorů (do 19let) a dorostu (do 17let). Mistrovství pořádané v nové atletické hale v Ostravě bylo plné špičkových výkonů i několika rekordů ČR. Kvalifikovat se mezi českou elitu v těchto kategoriích je velkým úspěchem pro všechny účastníky mistrovství. O to cennější jsou vybojovaná jednotlivá umístění, popř. překonané osobní rekordy či zisk medaile. Účast na mistrovství si také zajistila čtyřčlenná skupina atletů z našeho atletického oddílu: Eva Němcová, Zdeněk Didek, Anna Šímová a Marek Strnad.

Eva Němcová (trenér Urs Gysel a Miroslav Zikmund) se již o týden dříve účastnila v Praze Mistrovství ČR ve vícebojích – pětiboj juniorek, kde obsadila 11.místo. V Ostravě se kvalifikovala do třech disciplín, které absolvovala v jeden den - 60m překážek 9,99sec (19.místo), dálku 514cm (10.místo) a výšku 155cm (12.místo). Eva výtečně konkurovala specialistkám v jednotlivých disciplínách a prokázala svoji vícebojařskou kvalitu.

Z běžecké skupiny (trenér Marek Strnad) se v sobotním programu představil Zdeněk Didek na trati 800m. Zdeněk běžel v nejrychlejším ze třech rozběhů juniorů a předvedl velmi kvalitní a bojovný výkon. Šesté místo v rozběhu a posunutí osobního rekordu o více jak dvě vteřiny 2:00.68 znamenalo v konečném pořadí vynikající 12.místo. V nedělním bloku mistrovství byly jako poslední disciplíny k vidění běhy na 1500m. Jako první se ve finále juniorek představila Anna Šímová 5:01.06 (9.místo). Aničky výkon znamenal posunutí osobního rekordu o víc jak 7 vteřin. Bojovný výkon a umístění v top 10 je velkým úspěchem.

Následující finále dorostenců na 1500m skončilo pro NovoVčelnickou atletiku velkým úspěchem. Marek Strnad časem 4:11.49 vybojoval  2.místo. Finále dorostenců bylo taktickou bitvou, plnou ostrých loktů a změn tempa. Marek prokázal vysokou běžeckou kvalitu i mentální sílu, kterou zúročil v poslední pětistovce závodu, kde se strhlo neskutečně vysoké tempo a o tři cenné kovy finišovalo 5 mílařů. Navázal tak na loňské úspěchy a mistrovské tituly ze žákovské kategorie.

Všem atletům patří poděkování za skvělou reprezentaci Nové Včelnice a atletického oddílu.