mr20161119 01Naše minivýprava běžců Zdeněk Didek, Anna Šímová, Marek Strnad (a já) jsme absolvovali velmi náročné mistrovství. Původní očekávání, že v Praze bude oproti jiným "horským" destinacím jednodušší trať se hned po příjezdu ukázala jako mylná. Spíš nám to připomínalo běh do vrchu (+ náročné seběhy). Nicméně skupinka se k podmínkám postavila bojovně a nechali tam velké úsilí - zaslouženě mají mojí pochvalu.

Výsledky
Marek 3. místo žáci 3km, cca do 2,5km byl na čele závodu a dva borci byli v závěru nad jeho síly, ale hodnotíme tuto bronzovou medaili pro nás v ceně zlata. Anička 20. místo dorostenky 3km (cca. 8 sek. od 12. místa), v případě průbojnějšího začátku mohla pomýšlet na úspěch kolem 10-ho místa, bylo to v jejích silách. Zdeněk 37. místo - Zdeněk (junior) běžel za muže mílaře 4 km. Projevila se únava po náročném fotbalovém podzimu (velmi by mu pomohla přítomnost našeho nejlepšího mílaře Patrika Nováka, ale ten se MČR neúčastnil).

Fotit jsem víc nestíhal, celý den vydatně pršelo, travnaté terény byly lahodně prosáklé vodou a značně rozblácené. Naše oddílová bronzová medaile je pouze jedinou medailí pro Jihočeský kraj ze všech kategorií.

Běžecké skupině zdar!!!