p1220626Mladí atleti si každoročně rozdělují mistrovské tituly na zářijovém MČR žactva. Pro letošní rok hostil výkvět žákovské atletiky 17.-18. září Jablonec n.Nisou. Mezi  republikovou elitu se svými výkony kvalifikovali i dva chlapci a dvě děvčata z novovčelnického atletického oddílu.
Čtrnáctiletá Johanka Šímová startovala v obou překážkářských tratích, tedy na 100 a 200m překážek. Její výkony na hranici osobních rekordů však na finále nestačily.Tak snad za rok. Stejně starý Dominik Gysel překonal  ve skoku o tyči  laťku ve výši 320cm, byl ze čtrnáctiletých nejlepší, ale devět starších chlapců mělo lepší výkony.
Kristýně Koutné ve velmi vyrovnané soutěži koulařek unikl postup do finále o 10 cm, obsadila tak 9. místo výkonem 11,33m. Byla hodně smutná-k medaili chyběl necelý půlmetr.

Marek Strnad hned první den potvrdil, že je letos nejlepším žákovským běžcem v ČR. Závod na 1500m vyhrál časem 4:17,25, přivezl si přebornický titul, zlatou medaili i mistrovské tričko a byl nominován do reprezentačního družstva ČR pro mezistátní utkání žactva s Chorvatskem, Maďarskem, Slovenskem a Slovinskem. Navíc pak v neděli získal stříbrnou medaili za druhé místo v běhu na 3000m časem 9:25,63. Letošní sbírka Marka je opravdu výjimeční: 2x zlato z MČR v hale a 1x zlato a 1x stříbro z letní MČR!

Vystoupení Marka Strnadovi na mezistátním žákovskím pětiutkání výsledky v Trnavě na Slovensku se podařilo skvělé. V závodě na 3000m vybojoval druhé místo v osobním rekordu  9:19,45 min., několik setin sekundy za Bencem Apatim z Maďarska s výrazným náskokem před osmičlenným zbytkem startovního pole z reprezentací ostatních států. Přispěl tak devíti body k celkovému vítězství družstva ČR.

Markovi blahopřejeme a děkujeme za vynikající prezentaci novovčelnické atletiky!