Po velmi úspěšném startu novovčelnických atletických vícebojařů v KP pokračovaly v červnu boje o krajské tituly v jednotlivých kategoriích mládeže a dospělých.

20160604 170328Dorost, junioři a dospělí si tituly a medaile rozdělovali v Plzni, na společném přeboru tří krajů. Prosadit se zde na stupně vítězů nebylo jenom tak, ale podařilo se!!
Dita Poslušná dokázala vyhrát disk dorostenek výkonem 35,19m, na stříbrný stupínek se prosadila čtveřice děvčat:
Katka Kršková v tyči žen (2,46m), Anička Šímová v tyči dorostenek (2,86m), Eva Němcová v dálce dorostenek v osobním rekordu 561cm, Dita Poslušná v kouli 12,63m.
Bronzovou medaili získal Jan Jelínek za trojskok (11,15m).
Nespornou hodnotu mají i čtvrtá místa Standy Pacholíka v dálce (596 cm) a Evy Němcové ve výšce dorostenek.

img 1837V žákovských kategoriích si tři tituly přeborníka JČ kraje přivezl Marek Krňanský (60m, 150m a koule ml. žáků), po dvou titulech v kategorii staršího žactva získali Marek Strnad (300m a 800m) a Kristýna Koutná (koule a disk).
Tituly se mohou pochlubit i Dominik Gysel (tyč žáků), Ilona Kundrátová (tyč žákyň) a Šimon Urbánek, vítěz výšky v kategorii přípravka. Na stupně vítězů si pro stříbrné a bronzové medaile v KP staršího žactva přišla dvakrát
Johanka Šímová (100 a 200m překážek), jednou Soňa Vaníčková (hod kladivem), Natálka Potocká (800m  za 2:35,13) a štafeta žáků 4x60m (Průša, Gysel, Strnad, Krňanský).

V KP mladšího žactva pak 2x Tomáš Velek (kriket a koule), Míša Dvořáková (koule) a štafeta ml. žáků 4x60m (Jelínek, Nečas, Velek, Krňanský).

img 2187Obě štafety uspěly i v kategorii přípravek, chlapci v sestavě Kršek, Poslušný, J. Strnad, Urbánek byli druzí, děvčata v sestavě Kvíčerová, Sivoková, Zikmundová, Kurzová skončila na bronzovém stupínku.

Za povšimnutí stojí skutečnost, že novovčelničtí závodníci ve skoku o tyči jsou v absolutní krajské špičce ve všech kategoriích. Kromě odborného vedení k tomu výraznou měrou přispěla finanční pomoc z rozpočtu Jihočeského kraje na nákup tyčí realizovaná v konci minulého roku.
Po krátkém prázdninovém oddechu se v srpnu začnou závodníci intenzivně připravovat na podzimní část sezóny.