img 9682Atletický oddíl TJ Nová Včelnice má v letošním KP nebývalý počet sedmi družstev, od přípravky po muže.

Po jarní části soutěží se může vedení oddílu s uspokojením podívat na tabulky v jednotlivých kategoriích.

 


Starší žákyně:  ( 5 družstev)
  1. TJ Nová Včelnice   9  b.     345
  2. Sokol ČB               8          282
  3. VS Tábor              7          285    
  atd.
Družstvo má hodně závodnic se solidní výkonností i několik hostujících děvčat.

Starší žáci:  ( 5 družstev)
Ve druhém kole soutěže se chlapcům vzhledem k absenci několika závodníků nepodařilo obhájit vedení z I. kola a v podzimním III. kole 4.září na našem stadiónu je čeká velký souboj o vítězství s výbornými družstvy Tábora a Č. Budějovic. Věříme, že oporám kolektivu Marku Strnadovi a Františku Hořavovi se ziskem potřebných bodů pomohou i všichni ostatní.

Obě žákovská družstva  se už prakticky kvalifikovala na zářijové Mistrovství Čech.

Mladší žáci
suverénně vedou svoji soutěž a nic by jim nemělo konečné vítězství zhatit.
1. TJ Nová Včelnice        10        326
2. VS Tábor                    6        195
3. Sokol ČB                     6        162
4. SK Čtyři Dvory ČB         5        160
5. Atletika Prachatice       2          95
Oporou družstva je Marek Krňanský, který ve všech startech dokázal vyhrát, úspěšně mu sekundují i ostatní - Jan Dubšík,Tomáš Velek,Tomáš Jelínek a další včetně hostujících chlapců.

Mladší žákyně neaspirují na čelné umístění (malý počet členek družstva), mají hodně obsazenou soutěž – startuje 10 družstev. Děvčata se blýskla několika pěknými výkony, ale zatím to stačí na průběžné sedmé místo.

Družstvo přípravky (smíšené družstvo děvčat a chlapců roč. 2005 a mladší) je po dvou kolech na čtvrtém místě z dvanácti družstev startujících v KP. Nejmladší atleti pravidelně trénují pod odborným vedením a ještě zabojují o medailové umístění ve své soutěži.

Dorostenky startují ve společném přeboru tří krajů - Jihočeského, Plzeňského a Karlovarského. Dvanáctičlennému startovnímu poli vévodí Škoda Plzeň, pak je soutěž velmi vyrovnaná. Novovčelnické družstvo je po jarní části druhé z Jihočeského kraje, za Táborem a před Sokolem ČB, Pískem a Prachaticemi.

Muži obsadili v I. kole 2.místo, na druhé kolo do Písku vzhledem k termínové kolizi odjelo jenom minimum závodníků, což znamenalo pokles na čtvrtou příčku tabulky. V podzimní části sezóny je tedy co napravovat.