nmcov blohlavov 1 denKaždoročně jako první v atletické sezóně bojují o mistrovské tituly České republiky vícebojaři. Nominovat se k tomuto závodu není vůbec jednoduché, z jihočeských závodníků se mezi vyvolenou šestnáctku v každé kategorii letos kvalifikovaly pouze tři dorostenky, v ostatních kategoriích se to žádnému jihočeskému borci nepodařilo.
Dorostenky stejně jako ženy či juniorky závodí v sedmiboji. Soutěž je dvoudenní, první den jsou na programu čtyři discipliny, druhý den pak tři.
Závodnici novovčelnického oddílu sedmnáctileté Evě Němcové se Mistrovství ČR na stadiónu Slávie Praha 20.-21. května opravdu vydařilo. V pátek zahájila osobním rekordem na trati 100m překážek – 15,72 sek, pak překonala laťku ve výšce 163 cm, (ač sama měří 159 cm), tříkilogramovou kouli poslala do vzdálenosti 11,11 m a první den zakončila  „osobákem“ na 200m 27,50. V sobotu další zlepšení v dálce na 535 cm ( letos druhá mezi jihočeskými ženami), pak osobní rekord v oštěpu 36,39 m. Škoda, že na poslední disciplinu – běh na 800m už zbylo málo sil, s časem 2:51,27 min. Eva moc spokojená nebyla.                                                                          

Zisk 4498 bodů v sedmiboji ji zařadil na šesté místo v republice, první v JČ kraji. Takže velká gratulace Evě za příkladnou bojovnost a  jejímu trenérovi ing. Gyselovi za úspěšnou přípravu a načasování  formy k vrcholnému závodu.