p1200813Běžecké skupině z atletického oddílu TJ Nová Včelnice, která se připravuje pod vedením ing. Strnada se v podzimní části sezóny opravdu daří. Tréninkovou píli v současné době úročí především v podzimních přespolních bězích.

Po pěkných výsledcích v domácím Večerním běhu se blýskli v Chlumu u Třeboně na tradičním Běhu kolem Hejtmanu. Na desetikilometrové trati hlavního závodu se představilo celkem 117 běžců a v první desítce byli hned dva běžci z TJ Nová Včelnice, byť věkem ještě junioři. Několik sekund za vítězem obsadil druhé místo Patrik Novák, na sedmém místě pak doběhl Filip Kotek. Pozadu nezůstali ani jejich mladší kamarádi – Jan Šprincl byl druhý mezi dorostenci, Marek Strnad vyhrál s velkým náskokem závod žáků, mezi 18 startujícími v kategorii přípravek byl Hynek Hrdlička třetí a Jakub Strnad sedmý. Čtvrtá místa v silné konkurenci vybojovali Jakub Hrdlička mezi třináctiletými a také nejmladší běžecká hvězdička Matěj Šívr mezi patnáctkou žáčků do devíti let. Děvčata se rovněž prezentovala pěknými výsledky – Bára Kurzová byla druhá v kategorii přípravek, Johanka Šímová třetí mezi mladšími žákyněmi, v závodě starších žákyň obsadila druhé místo A.Hrdličková, čtvrtá byla Natálie Potocká.

Ještě výrazněji se prosadili chlapci a děvčata v druhém nejstarším závodě v ČR- Běhu kolem Ameriky v Písku. Závod juniorů na 3300m Patrik Novák vyhrál, Filip Kotek byl druhý! Na stejné trati 3300m byl mezi dorostenci druhý Jan Šprincl. Závod žáků na 1730m vyhrál v novém traťovém rekordu Marek Strnad, Natálka Potocká byla druhá v závodě žákyň na 1000m a Johanka Šímová čtvrtá mezi velkou skupinou startujících mladších žákyň na 660m. Na stejné trati obsadila v kategorii přípravek Bára Kurzová osmé místo.
Pohled na výsledkovou listinu tohoto tradičního závodu s několika stovkami startujících dělá radost trenérům oddílu i příznivcům novovčelnické atletiky .

Celá běžecká skupina se těší i na další závody s tradicí – Pintovku v Táboře, Běh kolem Sokolského ostrova v ČB i na Mikulášský běh v Kamenici n. Lipou. Společnou přípravu s dalšími mladými atlety absolvují na výcvikovém táboře o podzimních prázdninách ve Starém Městě pod Landštejnem.