Už se stalo tradicí, že každý lichý rok – tedy jedenkrát za dvě léta se schází výkvět žákovského sportu z celé republiky na  OLYMPIÁDĚ DĚTÍ  A  MLÁDEŽE.
Letos od 14. června celých pět dnů hostila víc než dva tisíce mladých sportovců Plzeň.

img 8393Krajská družstva všech čtrnácti krajů soutěžila v šestnácti sportovních odvětvích (plavání, triatlon, fotbal, basketbal, házená, cyklistika, atletika atd.) Pro všechny kraje je to velmi prestižní záležitost, reprezentanti procházejí přísným výběrem, pro účastníky je to pak opravdu velký sportovní svátek. Ve výběru Jihočeského kraje bývají pravidelně i nejlepší mladí novovčelničtí atleti. Nejinak tomu bylo i letos, z oddílu startovalo v Plzni šest závodníků.

Jaká je praxe?
Každý kraj nominuje na disciplinu dva závodníky, ti absolvují kvalifikaci a nejlepší pak ve finálovém závodě bojují o medaile a body pro družstvo svého kraje. Sportovní úroveň je srovnatelná s republikovým mistrovstvím, někdy dokonce vyšší.

Jak naši atleti kraj reprezentovali?

Adam Vaš prošel hladce kvalifikací výškařů, když bez opravy zdolal limit 170 cm a ve dvanáctičlenném finále velmi překvapil, výkonem 182 cm získal bronzovou medaili!
Marek Strnad obsadil v rozběhu na 1500m druhé místo z dvanácti startujících a časem 4:14 se kvalifikoval do finále. Tam jako nejlepší čtrnáctiletý doběhl šestý. Někteří o rok starší soupeři byli v hektickém závěru rychlejší.
Johanka Šímová postoupila třetím časem na 60m překážek do osmičlenného finále a tam byla také šestá.
Daniela Vránová též prošla s velkou lehkosti a nádhernými skoky kvalifikací výškařek a limit 153 cm překonala s bezmála deseticentimetrovou rezervou. Finále ji bohužel již tak dobře nevyšlo, avšak skočila znova 153 cm.

Koulařce Kristýně Koutné a Zuzce Berounské, která závodila v hodu míčkem, se přes dobré výkony postup do finálových bojů nepodařil.
Trenér Urs Gysel, který vedl jihočeský atletický výběr jako šeftrenéř, nešetřil chválou všech za velmi pěkné vystoupení.

Další fotky najdete zde a zde.

800x600

Už se stalo tradicí,že každý lichý rok – tedy jedenkrát za dvě léta se schází výkvět  žákovského sportu z celé republiky na  OLYMPIÁDĚ DĚTÍ  A  MLÁDEŽE.

Letos od  14.června celých pět dnů hostila stovky  mladých sportovců  Plzeň.

Krajská družstva všech čtrnácti krajů soutěžila v šestnácti sportovních odvětvích (plavání,gymnastice,fotbalu,volejbalu,házené,cyklistice,atletice atd.)

Pro všechny kraje je to velmi prestižní záležitost,reprezentanti procházejí přísným výběrem,pro účastníky je to pak opravdu velký sportovní svátek.

Ve výběru Jihočeského kraje bývají pravidelně  i nejlepší mladí novovčelničtí atleti.

Nejinak tomu bylo i letos, z oddílu startovalo v Plzni šest závodníků .

Jaká je praxe ?

Každý kraj nominuje na disciplinu dva závodníky,ti absolvují kvalifikaci a nejlepší  pak

ve finálovém závodě bojují o medaile a body pro družstvo svého kraje.

Sportovní úroveň je srovnatelná s republikovým mistrovstvím,někdy dokonce vyšší.

Jak naši atleti kraj reprezentovali ?

 

Adam Vaš prošel hladce kvalifikací výškařů,když bez opravy zdolal limit 170 cm a

ve dvanáctičlenném finále velmi překvapil ,výkonem 182 cm získal bronzovou medaili!!

Marek Strnad obsadil v rozběhu na 1500m druhé místo z dvanácti startujících a časem 4:14  se kvalifikoval do finále.  Tam jako nejlepší čtrnáctiletý doběhl šestý . Někteří o rok starší

soupeři byli v hektickém závěru rychlejší.

Johanka Šímová postoupila   třetím časem na 60m překážek do osmičlenného finále a tam  byla také šestá.

Koulařce  Kristýně Koutné,výškařce Daniele Vránové a Zuzce Berounské,která závodila v hodu míčkem se přes výkony na hranici osobních rekordů postup do finálových bojů nepodařil.

Trenér Urs Gysel,který vedl jihočeský atletický výběr nešetřil chválou všech za velmi pěkné vystoupení.

Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4