marek strnad okresni sportovec 2014Krásné prostředí MKS v Dačicích patřilo v úterním podvečeru 20.ledna příznivcům sportu. Byly zde slavnostně vyhlášeny výsledky ankety  Nejúspěšnější sportovec okresu 2014. Tuto tradiční anketu pořádá okresní sdružení České unie sportu spolu s agenturou Sport Kation a Jindřichohradeckým deníkem, jako mediálním partnerem.

Nejlepším kolektivem byli vyhlášeni extraligoví basketbalisté z Jindřichova Hradce. Kategorii dospělých vyhrála kuželkářka Renata Navrkalová z Českých Velenic, vítězka kombinace na kuželkářském Mistrovství ČR a stříbrná z ME juniorek. Vítězem mládežnické kategorie byl biatlonista Ondřej Mánek ze Starého Města p.L.,

druhé místo patří teprve třináctiletému  běžci z našeho AO  Marku  S t r n a d o v i !!!

Třetí místo obsadila plavkyně Karolina Šimková z J.Hradce, čtvrté stolní tenista Ondra Pešek z Třeboně a pátý byl jindřichohradecký plavec, triatlonista a běžec Matyáš Pospíšil – rovněž člen našeho AO.

Za co se Marek dostal až tak vysoko?
Dokázal všechny své běžecké starty proměnit ve vítězství, vyhrál  běh na 800m na Evropských atletických hrách, Run Tour patnáctiletých v Praze v běhu na 1000m či  stejnou trať na klání krajských družstev v Kolíně. Je ve špičce republikových tabulek v bězích od 800 do 1500m mladších žáků a několikanásobným přeborníkem JČ kraje. Plně si  tedy výjimečné ocenění  zaslouží .
Celá slavnostní akce byla velmi pěkně organizovaná, umocněna aktivní účastí starostů všech měst okresu, okresního vedení ČUS i čelných představitelů JČ kraje. Vtipný moderátor a slušný kulturní program už je u pořádající agentury samozřejmostí,takže pro mladé sportovce to byl skutečně zážitek motivující k další sportovní aktivitě.