Na letošní Mistrovství ČR žáků a žákyň na dráze se díky výborným výsledkům během letní sezony kvalifikovali Dita Poslušná, Daniela Vránová a Jan Šprincl. Krátký, ale velmi intenzivní déšť na půl hodiny přerušil sobotní závod, jinak jsme ale navzdory předpovědi měli na počasí štěstí. Viděli jsme několik nových českých rekordů, špičkové výkony a strhující souboje. Jak to na takových závodech bývá, favorit se ne vždy prosadí a nečekaně se objeví nějaký outsider, který všechny překvapí.

20140921 133214Dita závodila hned ve třech disciplínách a to ve vrhu koulí, hodu diskem a hodu oštěpem. Ve vrhu koulí zazářila výkonem 11,95m a vybojovala stříbrnou medaili. Gratulujeme! Ambice na medaile měla i v hodu diskem, ale technické disciplíny se ne vždy podaří tak, jak je potřeba a Dita se bohužel nekvalifikovala do  finále. Dodejme, že hod oštěpem je pro Ditu doposud spíše doplňkovou disciplínou a pro postup do finále by musela předvést hod blížící se osobnímu rekordu.

Danča je ještě mladší ročník a její nejsilnější čas v kategorie žákyň přijde teprve příští rok. I přesto se Danča již letos kvalifikovala na MČR a dostala příležitost sbírat cenné zkušenosti. Omezený trénink během douhých prázdnin se trochu podepsal na výbušnosti a výkon 1,50m stačil na 14. místo. U posledního pokusu na 1,55m ale moc k překonání laťky nechybělo, jen lehký kontakt lýtky shodil laťku dolů.

Honza se kvalifikoval krátce před uzávěrkou přihlášek a dostal takto jedinečnou šanci zaběhnout si 800m se špičkou běžců mezi žáky. Na základě jeho výkonu bylo jasné, že kvalifikace pro nedělní finále bude velmi těžká a již první dva rozběhy naznačily, že konkurence je výborně připravená. Třetí a poslední rozběh byl celkově nejpomalejší, ale i tak by na přímý postup do finále byl třeba vylepšený osobák o více než 3 sekundy. Honza bojoval a na posledních 100m předběhl ještě několik konkurentů. Časem 2:12,86 dokázal nakonec potvrdit týden starý osobák.

Další obrázky jsou v galerie.