1. kolo společné soutěže družstev juniorů, juniorek, dorostenců, dorostenek, starších žáků a žákyň Plzeňského, Karlovarského a Jihočeského kraje

Jelínek Honza 1500př.pngV sobotu 10.5.2014 proběhlo první kolo soutěže družstev v Klatovech, společně s Plzeňským, Karlovarským a Jihočeským krajem. Byly to zajimavé závody s velkou účasti i s velkou konkurenci, navíc nám počasi přálo. Padlo několik nových osobních rekordů a děti měly konečně možnost ověřit, co jim zimní trénink přinesl.

U starších žáků bylo startovní pole velmi vyrovnané. Díky osobním obětem všech atletů, tedy startům v ne tak oblibených disciplínách a díky podpoře hostujicích kluků ze Strakonic a ze Čtyřech Dvorů naše družstvo vyhrálo toto kolo s 80 body. Disciplína, ve které by určitě nasbírali další cenné body, byla z bezpečnostních důvodů zrušena (hod kladivem).

Bočková Verča tyč.pngU starších žákyň bojovalo o body celkem 13 družstev (o jedno družstvo více než u žáků). Startovní pole nebylo tak vyrovnané jako u kluků - první dvě místa byla obsazena s velkým náskokem oddíly z Tábora a Nové Včelnice. Jen kvůli zranění Evy Němcové a výpadku očekávaných bodů z kladiva přišlo naše družstvo o ještě těsnější výsledek boje s holkami z Tábora.

Jak u kluků, tak i u děvčat bodovali všichni členové družstev!

Detailní výsledky viz zde.

 

1. kolo KPD přípravek

Hned následujicí neděli měly přípravky první kolo krajského přeboru družstev v Českých Budějovicích. Skromná skupina měla jen malou šanci proti mnohem početnějším družstvům z ostatních měst. Ale i tak dokázali hlavně Marek Krňanský a Tomáš Velek sbírat cenné body. Celkem se naše družstvo umístilo na 8. místě (z 10 družstev).

Detailní výsledky viz zde.