dscf4859

Atletika má v Nové Včelnici tradici již 50 let. Takovou událost je potřeba slavit! Proto se sešel 12.4.2014 v Hotelu Jelen v Nové Včelnici velký počet hlavně bývalých novovčelnických atletů. Osobní pozvánku od Mgr. Josefa Jelínka, zakladatele atletického oddílu, nešlo odmítnout.

Hlavním bodem programu bylo setkání s těmi, kdo milují atletiku. Byl to setkání generací a proto Josef Jelínek vyprávěl  i o vývoji atletiky v Nové Včelnici. Často bylo slyšet o výborných výsledcích jak jednotlivých atletů,  tak i družstev. Díky neustále práci, nasazení a osobnímu angažmá pana Jelínka a spousty dalších pomocníků se vylepšily nejen výkony, ale i vybavení. Nová Včelnice měla jako první město v jižních Čechách 400m ovál s tartanem a stále je jediný oddíl v kraji, který má k dispozici sprinterský koridor s možnosti skoku do dálky.

dscf4847

Po časovým výletu do minulosti využil příležitost starosta Ing. Karel Dvořák, aby poděkoval panu Jelínkovi za úsilí a péče o atletiku v Nové Včelnici. Poté jménem Českého Atletického Svazu gratuloval i pan Jacek Přibáň, místopředseda ČAS.  Mimo jiné poznamenal, že již zažil hodně, ale že takové ovace pro funkcionáře ještě neviděl. Potom následovalo krátké promítání historických fotek s doprovodným komentářem pana Jelínka.

Poté současní členové oddílu překvapili pana Jelínka a předali mu zlatou tretru jako poděkování za celoživotní práce pro atletiku. Pan Jelínek, který celou oslavu organizoval, nic dopředu netušil  a byl o to víc dojat a překvapen.

Následovala volná zábava a tanec v doprovodu živé hudby dlouho do noci. Doufáme, že dalších 50 let atletiky v Nové Včelnici proběhne také tak úspěšně jako ta první padesátka.

Další fotky viz galerie.