V prvním březnovém týdnu končila letošní halová sezóna atletů, skončilo také náročné cestování mladých adeptů atletiky z novovčelnického oddílu do hal v Praze, Kolíně či Jablonci nad Nisou. Halová atletika je pro závodníky i diváky hodně zajímavá, rádi konstatujeme, že chlapci i děvčata z našeho oddílu dokázali držet krok se závodníky z ostatních oddílů na krajské i celostátní úrovni.
účastníci MČR žactvaNa halové Mistrovství ČR žactva se mezi šestnáctku nejlepších v každé disciplině kvalifikovali 2 chlapci a čtyři děvčata.
Dita Poslušná potvrdila, že patří do celostátní špičky a z Jablonce, kde se MČR konalo si přivezla stříbrnou medaili za 2.místo ve vrhu koulí. Cenný kov vybojovala až posledním pokusem, náčiní 3 kg těžké poslala do vzdálenosti 11,70m.
Janu Šprinclovi unikl postup do finalového závodu na 800m o 92 setin sekundy - v rozběhu byl třetí, Marek Strnad o dva roky mladší a jediný z ročníku 2001 sbíral na vrcholném závodě zkušenosti. Výkon obou chlapců byl jistě poznamenán skutečností, že na tento závod jeli rovnou z týdenního lyžování v Rakousku.
Ostatní děvčata  se v nabité konkurenci umístila uprostřed startovního pole:
Eva Němcová – dálka 471 cm, 60m přek. 9,74 sek.
Daniela Vránová – výška 150 cm
Anička Šímová – tyč 240 cm
Anička byla zklamaná z toho, že nedokázala se přiblížit osobnímu nejlepšímu výkonu -260 cm, který by ji posunul hodně blízko špičce.

Z halového KP dospělých a dorostu si přivezli stříbrné medaile Standa Pacholík – 400m za 55,56 sek. a Anna Šímová skok o tyči žen, dvě bronzové pak Katka Kršková - skok o tyči a koule a také štafeta 4x 200m mužů (Zikmund,Novák,Pacholík,Gysel) 1:42,92. O několik cm unikla bronzová medaile Evě Němcové.

Účast na halovém KP žactva byla silně poznamenána skutečností, že v tomto termínu organizovala místní ZŠ lyžařský výcvik v Krkonoších. Přesto se žactvo nevracelo ze Strahova s prázdnou.
Dva mistrovské tituly si přivezl mladší žák Marek Strnad -  800m a 60m přek., po jednom pak Dominik Gysel - tyč žáků, Veronika Bočková - tyč žákyň a Kristýna Koutná - koule ml. žákyň. Kristýna pak přidala i stříbro za 2.místo na 60m překážek. Druhá místa a stříbrné medaile získali v běhu na 800m Honza Šprincl 2:20,84 a ml. žákyně Johanka Šímová 2:52,45.
Bronz za 3.místa mají Julie Gyselová – tyč, Zuzana Berounská – koule, Johanka Šímová 60m př. a štafeta žáků 4x200m (Zeman, Jelínek, Veřtát, Šprincl) - 1:52,80. O jediný pokus ve výšce žáků unikla tato medaile Jakubu Veřtátovi - skočil 165 cm.

Atletická přípravka měla svůj Krajský přebor v novovčelnickém areálu, účast byla vskutku masová, v některých disciplinách startovalo přes padesát závodníků. V neskutečné konkurenci se prosadili Marek Krňanský - druhý na 50m (ze 60 startujících), čtvrtý na překážkách a pátý v dálce, Tomáš Velek - třetí v hodu medicinbalem a také hodně mladší Jan Dudšík, Kristýnka Zíková a Míša Dvořáková. O nich jistě uslyšíme za rok.

Sezóna byla symbolicky zakončena halovým MČR veteránů ve Stromovce. Bronzový stupínek tam obsadil náš trenér Urs Gysel, když ve skoku o tyči  dal 350 cm! Dal tak zářný příklad všem místním atletům.