Atletická přípravka zamávala halové sezóně

kpj viceboj pripravkyPosledním závodem halové sezóny byl krajský přebor přípravek ve víceboji, který se konal v Táboře. Reprezentovalo nás 7 atletů, kteří změřili své síly s krajskou konkurencí a obstáli!

Na 5. a 6. místě skončili František Škrleta a Martin Rytíř (v tomto pořadí), oba kluci si udělali osobní rekordy na 60 m, ve skoku dalekém i v hodu medicinbalem. Takhle má vypadat víceboj!

Jejich kolegyně předvedly taktéž velké množství nejlepších osobních výkonů a v konkurenci nejvšestrannějších atletek Jihočeského kraje skončily takto:
23. Vanesa Šmídová
27. Naďa Škrletová
28. Nikol Plachá
31. Nela Beranová
32. Tereza Rytířová

U nás v atletickém oddíle TJ Nová Včelnice jsme si vědomi, že v atletice to není vždy jen o výkonech a vítězstvích, ale o zdraví, životním stylu, zábavě, přátelství, lásce k pohybu a ke sportu nebo třeba o tom naučit se cílevědomosti a mít chuť na sobě pracovat a zlepšovat se...

Přesto nás nové osobní rekordy a individuální úspěchy našich svěřenců vždy potěší!

Marek Strnad si vyzkoušel 10 km a skončil 2. na AMČR

Marek Strnad se stal akademickým vicemistrem ČR v silničním běhu na 10 km.

Marek se tentokrát rozhodl porovnat síly s vytrvalci a bylo z toho stříbro v čase 31:38. AMČR se běželo v rámci Kbelské desítky. Běžci na této okruhové trati nastoupají celkem 68 m převážně v druhé polovině závodu. Marek rozběhl závod odvážně, když první 2 km jen mírně ztrácel na 4člennou stíhající skupinu. Poté se ale musel rozhodnout, zda-li mírně zvolní a bude se silným větrem, který znepříjemňoval běžcům jejich snažení, bojovat osamoceně, nebo se docvakne na závodníky před sebou, využije závětří, ale bude pokračovat v nastoleném tempu. Rozhodl se pro druhou variantu. Polovinu závodu (5 km) zdolal v čase 15:31, 7., 8. a 9. km byly rozhodující. V protivětru a do kopce Marek roztrhal stíhací skupinku a později se usadil na 3. pozici. V samotném závěru se začal nebezpečně přibližovat 4. závodník, ale Marek ještě našel sílu a v závěrečném finiši si doběhl pro stříbro.

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci oddílu!

MČR žactvo v hale - Rosťa má stříbro

P1340849

Vicemistr ČR ve skoku o tyči: Není tomu zatím ani rok, co Rosťa Pivec soutěžil ve skoku o tyči vůbec poprvé. Letos v hale ovšem jeho svědomitá práce v tréninku začala nést své ovoce. První překonání 3 m na Vánoční hale 2022 pro něj, zdá se, nebylo metou. Tuto sobotu se mu totiž na Mistrovství České republiky žactva podařilo překonat laťku ve výšce 355 cm, za což si mohl pověsit na krk stříbrnou medaili!

Rosťa ukázal nejen fyzickou, ale i psychickou připravenost, když se na výškách 325 cm a 345 cm dokázal zachránit třetím pokusem. Jeho cesta ke stříbru tak byla náročná i pro jeho fanoušky, ale rozhodně to stálo za to!

Kromě Rosťou se prezentovali ještě Linda Kupková a Stela Chválová na MČR. Linda trénuje skok o tyčí trochu kratší než Rosťa, nic méně jejím výkonem 258 cm na MČR si řekla o nový osobák a 10. místo. Stela si zvolila jedná z nejtěžších disciplín z hlediska kvalifikace na MČR. Běh přes překážky patří k základě atletiky a každý dítě si to alespoň pár krát vyzkouší. O to cennější je to, že se Stely podařilo se kvalifikovat na MČR a 21. místě časem 9,53 sek. končila poblíž osobáku.

Věříme, že samotná účast na MČR a s ní spojené zážitky a zkušenosti "nakopnou" mladí atleti do další práce v tréninku a my se budeme již brzy moci pochlubit jejich dalšími úspěchy. Nakročeno mají slibně!

Ještě jednou mnohokrát gratulujeme a děkujeme všem za reprezentaci oddílu.

Stabilní výkonnost Dominika Gysela ve skoku o tyči

P1340264...aneb o tom, jak 440 cm nechce zůstat na stojánech.

430 cm poprvé, podruhé a potřetí: Náš nejlepší skokan o tyči Domink Gysel se přenesl přes laťku v této výšce už v červnu 2021. Po několika tréninkových změnách se mu v letošní sezóně podařilo stabilizovat svou výkonnost, když svůj celkový osobák vyrovnal hned 3x. Stanovení nového PB doslova viselo ve vzduchu hned několikrát, ale laťka zatím na stojanech nezůstala ani v jednom z nadějných pokusů.

My, stejně jako Dominik a oba jeho trenéři věříme, že v příštím závodě už to (ne)padne!

Přejeme mnoho štěstí a děkujeme za reprezentaci oddílu!

Halový gigant v Ostravě

mcr gigant antonin kinst 20230226Trojka pod 9': Vytrvalec Antonín Kinšt se v přípravě potýkal s mnohými peripetiemi, ale forma přišla v pravou chvíli. Na MČR se v kategorii dorostenců postavil na start 3000 m.

Mezi běžci a běžeckými fanoušky je známo mnoho magických hranic. První z nich už Tonda překonal. 15 kol zaběhl poprvé v kariéře pod 9 minut - 08:57,01 a řekl si tímto o 5. místo. My víme, že touto metou Tonda rozhodně ještě nekončí, běhá tuto trasu teprve druhý rok.

Přejeme mnoho štěstí a děkujeme za reprezentaci oddílu!

MČR mužů a žen - Marek Strnad zaběhl 1500 m v hale pod 3:50

mcr dospelich marek strnad 20230219Marku Strnadovi se podařila podzimní příprava na výbornou, a tak chtěl formu náležitě prodat. Bohužel se mu nevyhnuly zimní virózy, což se projevilo na výkonnosti, a tak musel několik závodů vynechat. Nenastoupil do žádné ostřejší osmistovky. Pohlídal si pouze vítězství v takticky vedeném závodě na KPJ a proto nebylo úplně jasné, jakou formu na půlce skutečně má.

Na patnáctistovce to byl jiný příběh. Ve všech třech závodech se dokázal zlepšit a posunout také krajský halový rekord na této trati. Stal se tak prvním Jihočechem všech dob, který v hale zaběhl 1500 m pod 3:50. Výkonem 3:49,12 bral 7. místo na MČR v kategorii mužů v Ostravě.

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci oddílu!

 

Veřejné závody na Olympu

verejky parkan vorackova 20230110

Výborný vstup do sezóny hlásí i nejmladší členové naší běžecké skupiny. Oba svěřenci trenéra Marka Strnada si zaběhli na veřejných závodech v pražské Stromovce osobní rekordy. Konkrétně zahájili halovou sezónu startem na 800 m.

Natálie Voráčková: 2:38,04 – 1. místo ve svém běhu
Tomáš Parkán: 2:30,56 – 1. místo ve svém běhu

Gratulujeme a držíme palce do dalších závodů!


Marek Strnad zaběhl nový krajský halový rekord v hale na 1500 m

akmcr marek strnad 20230109

Nejlepší vysokoškolští atleti se v pondělí 9. 1. sešli ve strahovské hale, aby si to rozdali o tituly akademických mistrů ČR. Náš oddíl zde měl hned čtveřici atletů! Pro všechny to byl první start v sezóně, kdy ještě výkony nebývají na té nejvyšší úrovni. Přesto si naši atleti počínali velice solidně!

Dominik Gysel se ve skoku o tyči dle svých slov nemohl vypořádat s technikou. Nakonec mu patřilo 8. místo za 380 cm. Nikola Ježková se tradičně postavila na start nejkratšího sprintu Šedesátkou proběhla za 8,08 s. (15. místo). Filip Holoubek se nejprve rozcvičil na 60 m za 7,63 s. Na své hlavní trati – 400 m předvedl kvalitní "otvírák sezóny", když 2 halová kola prolétl za 51,18 s, čímž zaostal pouze o 0,06 s za svým halovým osobním rekordem (9. místo).
Marek Strnad se v rychle rozběhnutém závodě dlouho držel na bronzové pozici. V cílové rovince se dostal na stříbro, o které však na šachovnici bohužel přišel. I tak to znamenalo posunutí osobního rekordu a také vytvoření nového krajského halového rekordu s časem 3:55,27, který držel od roku 2005 Jan Tománek z našeho oddílu.

KP staršího a mladšího žactva v hale 2023

P1340147Atletické žactvo soutěžilo o krajské medaile 🥇🥈🥉

V sobotu 21. 1. 2023 se na pražském Strahově uskutečnil Krajský přebor mladšího a staršího žactva v hale. Domů jsme se vraceli hned s několika cennými kovy.

🔥 Rostislav Pivec si přivezl dokonce dvě zlaté medaile, které si vysloužil v závodě na 60 m překážek, jež překonal v čase 9,72 s, a ve skoku o tyči za výkon 302 cm. Ke dvěma titulům krajského přeborníka přidal ještě 5. místo ve skoku vysokém (146 cm).

🔥Skvěle si vedla také starší žákyně Linda Kupková. Stala se krajkou přebornicí ve skoku o tyči (232 cm) a stříbro získala v závodě na 800 m, kde si dokonce výrazně vylepšila osobní rekord na 2:40,41!

🔥V kategorii mladších žáků se ve vrhu koulí zaskvěl Jiří Buček. Tříkilogramové náčiní poslal na hranici 8,83 m a stal se tak krajským vicemistrem. Představil se také v závodě na 60 m překážek, kde mu medailová pozice těsně utekla, a časem 11,45 s skončil 4.

🔥Valerie Pilchová soutěžila s dvoukilogramovou koulí, kterou vrhla do vzdálenosti 8,70 m. Po zásluze tak byla odměněna bronzovou medailí. Na stříbrnou pozici jí ovšem scházel jeden jediný centimetr. Před svojí nejsilnější disciplínou soutěžila ještě ve skoku o tyči, kde skončila 4. (202 cm).

Další fotky jsou zde v galerie

KP ve vícebojích v Nové Včelnici

20220501 134513Náš oddíl organizoval již po několikáté v řadě Krajský přebor ve vícebojích. Letos to bylo hned na začátku sezony 30.4. - 1.5.2022. Brzký jarní termín vedl k tomu, že tentokrát startoval o trochu menší počet atletů než obvykle. Na kvalitu startujících to ale nemělo vliv a několik vícebojařů si dokázalo splnit limit pro Mistrovství České republiky ve vícebojích.

Mladší žactvo absolvovalo během soboty 60 m překážek, míček, 60 m, dálka a 800 m. U holek vyhrála Sofie Janowiaková a u kluků Matěj Kovačík. Z našeho oddílu startovali Tereza Plášilová, Adéla Kubaláková, Barbora Bednářová, Natálie Vintrová, Kryštof Šťástka a Jonáš Fohl. Pro velkou část to byl první víceboj a tímto cenná zkušenost.

Pro starší žactvo a starší atlety je víceboj dvoudenní záležitost. Ženská složka má sedmiboj a mužská složka desetiboj - až na starší žáky, kteří absolvují devítiboj. Vítězství si vybojovali Dagmar Řezáčová (žákyně), Teodora Kalendová (dorostenky), Pavla Molíková (juniorky), Jan Kuchař (žáci), Kryštof Baxa (junioři) a Jiří Besta (muži). Přeborníkem Jihočeského kraje u starších žáků se stal náš člen Rostislav Pivec.

Všem vícebojařům gratulujeme k výkonům a odvaze a všem pomocníkům a rozhodčím děkujeme za pomoc.

Na tuto akci získal náš oddíl finanční podporu z Jihočeského kraje. Bez této finanční podpory by nebylo možné dlouhodobě takové závody organizovat.

Další fotky jsou zde