52. ročník Večerního běhu Novou Včelnicí

večerní běh 2023 oficial minDalší ročník tradičního závodu pro celou rodinu se uskuteční ve čtvrtek 7. 9. 2023.

Registrovat se můžete prostřednictvím online formuláře, případně i na místě nejpozději 60 minut před startem příslušné kategorie!

Novinky 52. ročníku:

  • Každý závodník dostane medaili - perníkovou nebo dřevěnou
  • Hlavní závod - Memoriál Josefa jelínka - je možno běžet jakou dvoučlennou štafetu (2,65 km + 2,25 km)
  • Doprovodný program s "Atletikou pro děti"

Před závěrečným vyhlášením se mohou závodníci i diváci společně proběhnout/projít v rámci nesoutěžního Vzpomínkového běhu na 400 m a alespoň touto formou si aktivně připomenout někdejšího ředitele školy a zakladatele našeho atletického oddílu – Josefa Jelínka, který se zasloužil o vybudování novovčelnického sportovního areálu a přivedl stovky dětí ke sportu.

Pro více informací sledujte Facebook a Instagram Večerního běhu.

→ Propozice včetně časového pořadu ← 

MČR do 22 let

MČR U23 2023 1500M Marek StrnadPrvní červencový víkend patřil Mistrovství ČR do 22 let. V našich barvách zde závodili hned 4 závodníci. 

Jedním z adeptů na medaili v běhu na 1500 m byl Marek Strnad. V takticky vedeném závodě určoval tempo do posledního kola.V závěru ovšem nedokázal odpovědět na útok tři soupeřů a zbylo na něj 4. místo.

Filip Holoubek se opět dostal pod 50 s a posunul si svůj PB na 49,56. Po porovnání časů jednotlivých rozběhů skončil na 15. místě.

Na stovce se představila Nikola Ježková. V protivětru proběhla cílem za 12,18 s a patřilo jí tak 12. místo.

Novovčelnická atletika měla zastoupení i na 400 m př. Johana Šímová nastoupila v prvním rozběhu a předvedla výkon 63,02 s. V celkovém pořadí jí patřilo 17. místo.

Doba stříbrná pokračuje: Antonín Kinšt doběhl jako 2. na MČR v přespolním běhu

IMG 1680372041051Rozbahněná kopcovitá trať zhatila plány nejednomu papírovému favoritovi. Tonda si s ní však poradil s přehledem. Od samého začátku se pohyboval na vedoucích pozicích a bylo vidět, že z tohoto šampionátu nehodlá odjet s prázdnou.

Zlato viselo opravdu vysoko, ale stříbrná medaile už v závěrečném okruhu věděla, že byla ulita pro Tondu a že ji čeká dlouhá cesta do Nové Včelnice.

Kromě Tondy se na MČR v krosu představili také:
Natálie Voráčková - žákyně - 32. místo
Matěj Šíma - žáci - 38. místo
Tomáš Parkán - žáci - 82. místo

Děkujeme za reprezentaci a přejeme mnoho dalších úspěchů!

KP v přespolním běhu - poprvé v Nové Včelnici!

GX9D3896V sobotu 25. 3. se za proměnlivého počasí uskutečnil krajský přebor v přespolním běhu. Pro běžce jsme připravili zbrusu nové tratě vedoucí poblíž stadionu a základní školy. Technické služby města nám na trať umístily několik klád, které společně s profilem tratí a občasnými dešťovými přeháňkami řádně prověřily připravenost všech závodníků.

Jak se dařilo naším atletům?


Antonín Kinšt nadělil všem soupeřům více než 1 minutu a náleží mu titul krajského přeborníka v kategorii dorostenců!


Tondův mladší talentovaný kolega František Matoušek všem ukázal, kdo že to v kategorii atletické minipřípravky běhá jako vítr! Po výstřelu na nic nečekal, ujal se vedení a během závodu už jen navyšoval svůj náskok.

Obdobný průběh měl také závod děvčat z atletické minipřípravky. Adélka Chytrová si ladným krokem doběhla pro zlatou medaili. V cíli se pár sekund za ní objevila také Andrea Křivková, která si vysloužila bronz.
16. místo patřilo Elišce Fousové a 17. Kateřině Štanglové. (obě děvčátka jsou ročník 2017)

Napínavý závod pozorovali diváci v kategorii starších žákyň. Bronzovou si na krk pověsila Natka Voráčková. 6. místo patřilo Lindě Kupkové.

Mezi žáky doběhl Matěj Šíma jako 4.!

Mia Chytrová byla v početném startovním poli mladších žákyň 7. Valča Pilchová, která nás reprezentuje především ve vrhačských disciplínách, si také hravě poradila s krosovou tratí a skončila 25.
Mezi kluky z přípravky nás reprezentovala známá dvojice Fanda Škrleta - Martin Rytíř, kteří pravidelně končí o místo po sobě napříč všemi atletickými disciplínami. Tentokrát si kluci doběhli pro 6. a 7. místo v pořadí Škrleta, Rytíř.


Dlouho to vypadalo na medaili i v kategorii mužů, kde věkem ještě junior Jakub Strnad zaskakoval za svého bratra Marka. Náročná šestikilometrová trasa byla protentokrát nad jeho síly. Věříme, stejně jako Jakub, že za rok to vyjde! 8. místem se zaskvěl nováček v běžecké skupině Pavel Lauš!

Nejpočetnější startovní pole měla kategorie přípravka dívek. Evidovali jsme na sedm desítek přihlášek.
Nejlépe se dařilo Amálii Zahradníkové, která doběhla 8. Její kolegyně doběhly v tomto pořadí:
32. Naďa Škrletová
37. Nela Beranová
38. Nikol Plachá
46. Adéla Stejskalová
51. Tereza Rytířová

Na závěr pro Vás máme ještě jednu zprávu. V roce 2024 se KP v přespolním běhu uskuteční opět v Nové Včelnici, nicméně v jiném prostředí! Nechte se překvapit!

Další fotky najdete zde na našem webu a zde

Atletická přípravka zamávala halové sezóně

kpj viceboj pripravkyPosledním závodem halové sezóny byl krajský přebor přípravek ve víceboji, který se konal v Táboře. Reprezentovalo nás 7 atletů, kteří změřili své síly s krajskou konkurencí a obstáli!

Na 5. a 6. místě skončili František Škrleta a Martin Rytíř (v tomto pořadí), oba kluci si udělali osobní rekordy na 60 m, ve skoku dalekém i v hodu medicinbalem. Takhle má vypadat víceboj!

Jejich kolegyně předvedly taktéž velké množství nejlepších osobních výkonů a v konkurenci nejvšestrannějších atletek Jihočeského kraje skončily takto:
23. Vanesa Šmídová
27. Naďa Škrletová
28. Nikol Plachá
31. Nela Beranová
32. Tereza Rytířová

U nás v atletickém oddíle TJ Nová Včelnice jsme si vědomi, že v atletice to není vždy jen o výkonech a vítězstvích, ale o zdraví, životním stylu, zábavě, přátelství, lásce k pohybu a ke sportu nebo třeba o tom naučit se cílevědomosti a mít chuť na sobě pracovat a zlepšovat se...

Přesto nás nové osobní rekordy a individuální úspěchy našich svěřenců vždy potěší!

Marek Strnad si vyzkoušel 10 km a skončil 2. na AMČR

Marek Strnad se stal akademickým vicemistrem ČR v silničním běhu na 10 km.

Marek se tentokrát rozhodl porovnat síly s vytrvalci a bylo z toho stříbro v čase 31:38. AMČR se běželo v rámci Kbelské desítky. Běžci na této okruhové trati nastoupají celkem 68 m převážně v druhé polovině závodu. Marek rozběhl závod odvážně, když první 2 km jen mírně ztrácel na 4člennou stíhající skupinu. Poté se ale musel rozhodnout, zda-li mírně zvolní a bude se silným větrem, který znepříjemňoval běžcům jejich snažení, bojovat osamoceně, nebo se docvakne na závodníky před sebou, využije závětří, ale bude pokračovat v nastoleném tempu. Rozhodl se pro druhou variantu. Polovinu závodu (5 km) zdolal v čase 15:31, 7., 8. a 9. km byly rozhodující. V protivětru a do kopce Marek roztrhal stíhací skupinku a později se usadil na 3. pozici. V samotném závěru se začal nebezpečně přibližovat 4. závodník, ale Marek ještě našel sílu a v závěrečném finiši si doběhl pro stříbro.

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci oddílu!

MČR žactvo v hale - Rosťa má stříbro

P1340849

Vicemistr ČR ve skoku o tyči: Není tomu zatím ani rok, co Rosťa Pivec soutěžil ve skoku o tyči vůbec poprvé. Letos v hale ovšem jeho svědomitá práce v tréninku začala nést své ovoce. První překonání 3 m na Vánoční hale 2022 pro něj, zdá se, nebylo metou. Tuto sobotu se mu totiž na Mistrovství České republiky žactva podařilo překonat laťku ve výšce 355 cm, za což si mohl pověsit na krk stříbrnou medaili!

Rosťa ukázal nejen fyzickou, ale i psychickou připravenost, když se na výškách 325 cm a 345 cm dokázal zachránit třetím pokusem. Jeho cesta ke stříbru tak byla náročná i pro jeho fanoušky, ale rozhodně to stálo za to!

Kromě Rosťou se prezentovali ještě Linda Kupková a Stela Chválová na MČR. Linda trénuje skok o tyčí trochu kratší než Rosťa, nic méně jejím výkonem 258 cm na MČR si řekla o nový osobák a 10. místo. Stela si zvolila jedná z nejtěžších disciplín z hlediska kvalifikace na MČR. Běh přes překážky patří k základě atletiky a každý dítě si to alespoň pár krát vyzkouší. O to cennější je to, že se Stely podařilo se kvalifikovat na MČR a 21. místě časem 9,53 sek. končila poblíž osobáku.

Věříme, že samotná účast na MČR a s ní spojené zážitky a zkušenosti "nakopnou" mladí atleti do další práce v tréninku a my se budeme již brzy moci pochlubit jejich dalšími úspěchy. Nakročeno mají slibně!

Ještě jednou mnohokrát gratulujeme a děkujeme všem za reprezentaci oddílu.

Stabilní výkonnost Dominika Gysela ve skoku o tyči

P1340264...aneb o tom, jak 440 cm nechce zůstat na stojánech.

430 cm poprvé, podruhé a potřetí: Náš nejlepší skokan o tyči Domink Gysel se přenesl přes laťku v této výšce už v červnu 2021. Po několika tréninkových změnách se mu v letošní sezóně podařilo stabilizovat svou výkonnost, když svůj celkový osobák vyrovnal hned 3x. Stanovení nového PB doslova viselo ve vzduchu hned několikrát, ale laťka zatím na stojanech nezůstala ani v jednom z nadějných pokusů.

My, stejně jako Dominik a oba jeho trenéři věříme, že v příštím závodě už to (ne)padne!

Přejeme mnoho štěstí a děkujeme za reprezentaci oddílu!

Halový gigant v Ostravě

mcr gigant antonin kinst 20230226Trojka pod 9': Vytrvalec Antonín Kinšt se v přípravě potýkal s mnohými peripetiemi, ale forma přišla v pravou chvíli. Na MČR se v kategorii dorostenců postavil na start 3000 m.

Mezi běžci a běžeckými fanoušky je známo mnoho magických hranic. První z nich už Tonda překonal. 15 kol zaběhl poprvé v kariéře pod 9 minut - 08:57,01 a řekl si tímto o 5. místo. My víme, že touto metou Tonda rozhodně ještě nekončí, běhá tuto trasu teprve druhý rok.

Přejeme mnoho štěstí a děkujeme za reprezentaci oddílu!

MČR mužů a žen - Marek Strnad zaběhl 1500 m v hale pod 3:50

mcr dospelich marek strnad 20230219Marku Strnadovi se podařila podzimní příprava na výbornou, a tak chtěl formu náležitě prodat. Bohužel se mu nevyhnuly zimní virózy, což se projevilo na výkonnosti, a tak musel několik závodů vynechat. Nenastoupil do žádné ostřejší osmistovky. Pohlídal si pouze vítězství v takticky vedeném závodě na KPJ a proto nebylo úplně jasné, jakou formu na půlce skutečně má.

Na patnáctistovce to byl jiný příběh. Ve všech třech závodech se dokázal zlepšit a posunout také krajský halový rekord na této trati. Stal se tak prvním Jihočechem všech dob, který v hale zaběhl 1500 m pod 3:50. Výkonem 3:49,12 bral 7. místo na MČR v kategorii mužů v Ostravě.

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci oddílu!