Začínáme znovu trénovat a závodit

atletispolu igKonečně můžeme znovu spolu trénovat! Chybělo nám to. Společné závody jako jsou KPD a krajské přebory jednotlivců se bohužel zatím ještě nekonají, ale alespoň budou první oddílové závody.

Náš oddíl se připojuje k akci ATLETI SPOLU od ČAS a ve středa 2.6.2021 organizujeme oddílové závody, a to formou krátkého sprintu pro všechny kategorie.

Detaily vám sdělí vaši trenéři.

Oddílové soustředění ve Starém Měste pod Landštejnem

20201003 1457590Tradiční podzimní oddílové soustředění jsme absolvovali už popáté v Cyklokempu ve Starém Městě pod Landštejnem. Nádherné podzimní počasí nás podpořilo v náročném dvoufázovém tréninku. Běhy v lese, posilování, protahování, běžecká abeceda, kopečky, výběhy na hráz a oblíbené kačenky - pro každého se určitě našlo něco, co nenáviděl, ale i spousta dalších věcí, které nás bavily. Panovala výborná atmosféra a jak děti, tak i trenéři si tyto tři slunečné dny skvěle užili.

Další fotky jsou zde

Nominace na mezistátní utkání v Polsku

img 20200920 170516Rovnou tři naši atleti dostali pozvání na mezistátní utkání juniorek a juniorů v polském městě Karpacz. Nikola Ježková startovala na 100m (12,43) a ve štafetě 4x100m. Johanka Šímová běžela náročnou trať 400m překážek (63,00) a Marek Strnad absolvoval 800m (1:52,43). Pro Nikolu a Johanku to bylo poprvé, co mohly reprezentovat Českou Republiku. K nominaci a výkonům všem gratulujeme!

Další fotky jsou zde

49. ročník Večerního běhu Novou Včelnicí a 4. ročník Memoriálu Josefa Jelínka

p1180077Tradiční Večerní běh Novou Včelnicí a již 4. ročník Memoriálu Josefa Jelínka přilákal velký počet účastníků i diváků. Během závodu panovala přátelská a sportovní atmosféra a všichni zúčastnění si užili kouzla tohoto závodu. Krásný podzimní počasí nám také přálo. Novinka letos bylo od běžců a díváků společně absolvované kolo na draze jako vzpomínka na Josef Jelínka, základatel atletiky Nové Včelnici.

Startovalo se v 20 kategoriích, na trasy v délce mezi 100m a 4700m se vydalo celkem 222 běžců. Byly to závody opravdu pro každého, nejmladšího dvouletého začátečníka a nejstaršího, zkušeného běžce odděluje víc než 70 let běžecké praxe.

Večerní běh je pro náš oddíl milou příležitostí, kde můžeme veřejnosti předvést část našich sportovních dovedností a proto jsme samozřejmě pyšní na to, že se naši atleti několik krát umístěli mezi první tři startující.

Vítězem 4. Memoriálu Josefa Jelínka u mužů se stal Roman Budil (PK vytrvalci RB), u žen excelovala Pavla Schorná (KB Staré Město pod Landštejnem).

Doufáme, že i za rok uvítáme spoustu běžeckých nadšenců a proto si již nyní rezervujte termín 2.9.2020, kdy se bude konat jubilejního 50. ročníku našeho běhu.

Další fotky najdete na našich stránkách (zde).

Facebook: www.facebook.com/Vecerni.Beh.a.MJJ

3x zlato a 1x stříbro na MČR žáků a žákyň!

p1200278Veleúspěch novovčelnické atletiky na Mistrovství České republiky žáků a žákyň na dráze.

Žáci a žákyně absolvovali letos Mistrovství České republiky 19.-20.9.2020 v Třinci. Krásné a teplé podzimní počasí přálo atletům, trenérům i divákům a letošní úroveň výkonů byla obecně velmi vysoká. Z našeho oddílu startovalo hned šest atletů. První den neproběhl úplně tak, jak jsme doufali. Nikola Musilová sice potvrdila, že je nejrychlejší žákyní ročníku 2006, její nový osobák 7,76 sek. na 60m bohužel stačil "jenom" na nevděčné  4. místo. Přesto to ale byl super výkon. Filip Svoboda startoval ve skoku o tyči, ale již během druhého pokusu musel závod bohužel ukončit kvůli problému se svalem. Škoda, Filipova současná forma by mu jinak určitě dovolila bojovat o medaile v této disciplíně. S obdobným zdravotním problémem se potýkal i Šimon Urbánek ve skoku vysokém, kde skončil s výkonem 170cm na 16. místě. Na stejném místě skončil i Jakub Strnad na 1500m překážek časem 5:01,77. I když ho během celého závodu doprovázela nervozita, startem na MČR se Kubovi splnil velký sen.

Nikola Musilová startovala jak v neděli, tak i v sobotu: vylepšila si osobák na 150m a kvalifikovala se do finále. A tentokrát ji finále vyšlo. V novém osobním rekordu 18,35 sek. na 150m si vybojovala 2. místo. Filip Svoboda si nechtěl nechat ujít závod ve skoku dalekém a odvážil se startovat, i když ho trápil bolavý sval. Hned prvním pokusem ukázal, že dálku opravdu umí a skočil 625cm. S tímto výkonem už mohl začít riskovat a bylo pouze otázkou času, až jeden skok opravdu sedne. Pátý pokus se opravdu vydařil, 660cm stačilo na první místo. Bezprostředně po Filipově zlatém skoku nasadil Šimon Michálek silný finiš, doběhl jako první do cíle na 3000m a získal časem 9:41,23  hned další zlato pro náš oddíl. A aby to nebylo málo, hned poté si vylepšil Pavel Poslušný již počtvrté během tohoto závodu své osobní maximum ve vrhu koulí na impozantních 16,25m, čímž potvrdil třetí zlato pro novovčelnickou atletiku.

Dlouhá cesta do Třince se nám tentokrát opravdu vyplatila. Všem účastníkum děkujeme a gratulujeme k jejich výkonům!

Další fotky jsou zde

Nikola Ježková 2. na MČR juniorek, juniorů, dorostenek a dorostencí

p1190105Skvělé výsledky atletů TJ Nová Včelnice na MČR U18 a U20 v Ostravě. Nikola Ježková: 2. na 100m (PB 12,12) a 4. na 200m (PB 25,20). Marek Strnad 4. na 800m (1:54,83). Filip Michálek 4. na 5000m (PB 15:37,96). Johana Šímová 5. na 400 př (PB 62,06). Jáchym Hojný 7. na 1500m (PB 4:11,60). Dominik Gysel 11. ve skoku o tyči (PB 4,02m). Kristýna Dvořáková (SKOKJH - ale trénuje u nás) 9. na 800m (2:21,94).

Všem velká gratulace!

Další fotky viz zde

MČR ve vícebojích - Filip Svoboda letos vítězem v hale i na dráze

filip svoboda mcr viceboj 202007 (cas)V pátek a sobotu 24.-25.7. 2020 se uskutečnilo Mistrovství České republiky ve vícebojích na atletickém stadionu Slavie v Praze. Náš oddíl zastupoval žák Filip Svoboda. Filip již letos vyhrál halové MČR ve vícebojích a i tentokrát byl papírově největší favorit. Víceboj je ale vždy plný překvapení a často není předem jasné, kdo nakonec vyhraje. I Filip by o tom mohl vyprávět, během krajských přeborů ve vícebojích se mu překvapivě vůbec nedařil hod oštěpem, a proto nic nebylo jisté.

Žáci mají závodí v devítiboji, který začínají během 100m překážek. Tato disciplína se ukázala v posledních trénincích jako problematická a strategie tedy byla doběhnout do cíle za každou cenu. Časem 14,37 si však Filip vylepšil osobní rekord bezmála o 0,8 sekund a zahájení závodů se mu tedy opravdu podařilo. Druhou disciplínou byla disk, kde přišla první studená sprcha. V rozcvičení Filipovi letěl disk několikrát až za 40 m, během závodu se ale již této hranici nedokázal přiblížit a s výkonem 37,11 m zůstal o víc než 6m za osobákem.
Třetí disciplínou je skok o tyči. Filip tuto disciplínu intenzivně trénoval a chtěl v závodě své pokroky předvést. Motivace byla možná moc vysoká a více než 3,20 m bohužel nezdolal. Zaostal tímto zhruba o půl metru za svými možnostmi. Závěrečnou disciplínou prvního dne byl obávaný oštěp. Výkonem 32,18 m Filip sice bodoval, ale i zde zůstal o víc než 7 m za osobákem. Po prvním dne byl na 3. místě s asi 100 bodovou ztrátou na vedoucího závodníka, a zhruba o 350 bodů pod svými papírovými předpoklady.

První disciplína druhého dne, sprint na 60 m, začínala hned v 9:00. V této disciplíně byl Filip jeden z favoritů a časem 7,36 tuto roli potvrdil. Následoval skok do dálky, kde jsme se těšili na ostrý souboj s Romanem Kadavým, druhým závodníkem v průběžném pořadí. Roman měl bohužel přešlap a Filip ukončil první pokusy novým osobákem na 6,54m. V dalším pokuse měl Roman opět velkou smůlu a v posledním skoku musel jít na jistotu a tím hodně ztratil. Filip vyhrál dálku a převzal poprvé vedení před Františkem Sochou a Romanem. Závod pokračoval vrhem koulí, kde Filip přidal další osobák výkonem 12,56 m. Tímto již začalo být jasné, že by Filip mohl celý víceboj vyhrát. Po začátečních problémech se i ve skoku do výšky postupně zlepšil a výkonem 1,68 m si připsal další cenné body a zároveň další osobák. Závěrečný běh na 1000 m není u vícebojařů oblíbená disciplína a velmi teplé počasí rovněž přispělo k silnému pocitu únavy.  Časem 3:00,68 však dokončil Filip tento víceboj důstojné a celkově vyhrál s náskokem 205 bodů. Velká gratulace!

Foto: Denisa Kisialová
Další fotky jsou zde

#spolunastartu - oddílové závody 1.6.2020

spolu na startu 2radky barvaKonečně je znova možné závodit. Český atletický svaz proto vyhlásil akci "SPOLU NA STARTU" a náš oddíl se samozřejmě připojuje!

Takže, hurá na to, ukaž všem, co jsi doma natrénoval! Jsme zvědaví - a věříme, že i ty jsi zvědavý na to, jak ti to teď běhá. Nezapomeň si sebou vzít mobil a fotit a zaplavit Facebook a Instagram se svými příspěvky pod #spolunastart.

Český atletický svaz pozval Českou Televizi na závody do Kladna, do Plzeň a do Kolína (neboj, k nám nepřijedou). Tyto závody budou také 1.6.2020 a budou plné hvězd. V Kolíně mezi nimi startuje také náš atlet Marek Strnad, který byl pozván na závod na 1000m. Markovi samozřejmě fandíme a držíme mu palce.

Hurá, zpátky na stadion!

V 11.5.2020 dojde na základě vládního opatření k dalšímu "rozvolňování" a znovu tedy můžeme trénovat na stadionu, a to v počtu do 100 osob!

gx9d1579Pro náš oddíl to znamená, že můžeme naplno rozjet společný trénink. Takže od pondělí 11.5. trénujeme znovu společně ve standardních časech, tedy od 17:00 a tentokrát již venku (letní sezona). Nezapomeňte na tretry a bundy (příštích několik dnů může být ještě chladno). Pojďme se připravit na letní sezonu, aby byla minimálně tak úspěšná jako halová sezona.

První závody budou oddílové závody v rámci celostátního projektu "Spolu na start" #SpoluNaStart a to 1.6.2020 od 17:00. Takže máme na co trénovat.

Podmínky společného tréninku:

  • Maximálně 100 osob na stadionu
  • Šatny a sprchy nejsou k dispozici (níkdy jsme je v létě neměli k dispozici, takže se nic nezmění)
  • Sportovci při sportování nemusí mít roušku
  • Vzdálenost mezi sportovci a ostatními osobami na sportovišti musí být min. 2 metry

Detailní výklady: ČAS, Národní sportovní agentura

MČR žactva v hale 2020 - další 3 medaile

p1170038Vrcholem halové sezóny bylo také pro žákovskou atletiku Mistrovství ČR. Uskutečnilo se v Praze 29.2. – 1.3.2020. Skvělá umístění i medaile si přivezli naši atleti a novovčelnická atletika opět dosáhla skvělých úspěchů.

Pavel Poslušný – pouhé 3cm jej dělily od zlaté medaile
2. místo – koule 4kg – 14,44m

Filip Svoboda
3. místo – 60m – 7,30sec
3. místo - dálka – 609cm

Šimon Urbánek – pouhé 3cm jej dělily od stříbrné a bronzové medaile
4. místo – výška – 181cm

Bára Kurzová
16. místo – 800m – 2:27,62

Štafeta 4x 200m - Poslušný P., Strnad J., Urbánek Š., Svoboda F.
11. místo – 1:41,10

Další fotky jsou zde

Všem atletům patří velká gratulace a poděkování za velmi úspěšnou reprezentaci atletického oddílu a města Nová Včelnice.