Neinvestiční dotace MŠMT - program VIII

"Organizace sportu ve sportovních klubech a tělovýchovných jednotách"

Cílem tohoto programu je podpora sportu dětí a mládeže a jejich trenérů a vytvářet podmínky pro jejich pohybové aktivity bez rozdílu talentu, genderu, původu, vyznání, ale i ekonomického a sociálního statusu, pro organizované a neorganizované sportovce prostřednictvím sportovních organizací, zapsaných spolků.

Pomocí této dotace byly sportovcům TJ Nová Včelnice z.s. hrazeny běžecké tretry, sportovní závodní oblečení, částečně také doprava na atletické závody, atd.

KPJ dorost, junioři a dospělí

p1000505V sobotu 27.1.2018 se konaly společné krajské přebory Jihočeského a Plzeňského kraje v hale Otakara Jandery v Praze. Početná skupina atletů si nenechala vzít možnost měření síl a vyrazila proto brzy ráno směrem Praha. Pro velkou část našich atletů představovaly tyto závody zahájení atletické sezony 2018.

Titul přeborníka vybojovali: Anna Hrdličková na 3000m v čase 11:01,78; Kristýna Koutná ve vrhu koulí 3kg s výkonem 11,85m a štafeta na 4x200m ve složení Didek, Šprincl, Strnad, Novák.

Stříbrnou medaile získali: Marek Strnad na 400m v čase 51,67; Ilona Kundrátová ve skoku vysokém zdolala 1,51m; Dominik Gysel překonal v tyči 3,40m (kategorie muži) a Kateřina Kršková vrhla 4kg koulí 10,64m.

Bronzovou medaile si zasloužili: Anna Šímová na 1500m v čase 5:10,53; David Hašek ve skoku o tyči (kategorie muži) s výkonem 3,20m; Ilona Kundrátová ve skoku o tyči překonala 2,40m; Kristýna Koutná v trojskoku s výkonem 9,38m a štafeta 4x200m ve složení Holoubek, Krňanský, Gysel, Hašek.

Do finále na 60m se dostal Marek Krňanský a v čase 7,79 skončil 6.

Pár fotek z těchto závodů najdete zde.

10.2.2018 nás čekají přebory pro mladší a starší žactvo.

46. Večerní běh a 1. Memoriál Josefa Jelínka

46. Večerní běh a 1. Memoriál Josefa JelínkaZa pěkného zářijového počasí startovalo 7. září 2017 více než 250 atletů na 46. Večerním běhu. Nejmladší účastníci byli ročník 2016, nejstarší 1948! V různých věkových kategoriích se běhalo od 100m až do 5000m. V hlavním závodě na 5000m, Memoriále Josefa Jelínka, startovalo celkem 33 závodníků a 15 závodnic. U mužů se letos změnilo pořadí, triatlonista Václav Zajíc, který v minulých letech pravidelně vyhrával, se tentokrát musel spokojit se 3. místem za Jiřim Cisrikem z Pisku a Markem Strandem ml. z Nové Včelnice. U žen vyhrála Pavla Schorná před Annou Šímovou a Kristýnou Dvořákovou.

pametni deska josefa jelinkaTento běh byl zároveň prvnín Memoriálem Josefa Jelínka, který nás letos navždy opustil ve věku 80 let. Jako vzpomínka a na uctění jeho velkých zásluh o sport a obzvláště o atletiku v Nové Včelnici byla v rámci letošního Večerního běhu odhalena pamětní deska a Městský stadion byl přejmenován na Atletický stadion Josefa Jelínka. Desku odhalil starosta Nové Včelnice, Ing. Karel Dvořák spolu s rodinou Jelínků. Ceremoniálu se také zúčastnila místostarostka Nové Včelnice Mgr. Jana Maříková, Ing. Ladislav Šolc za Krajský úřad (odbor mimoškolní tělovýchovy a sportu) a zástupce Jihočeského atletického svazu Ing. Urs Gysel.

Výsledky všech kategorií najdete zde:

Zemřel Josef Jelínek

img 1825trenér, rozhodčí, čestný předseda atletického oddílu TJ Nová Včelnice

25.2.1937 - 7.5.2017

V roce 1964 založil atletický oddíl a více než 50 let stál v jeho čele.

Byl prvním trenérem mistra Evropy Karla Koláře, maratónce Františka Pechka a řady ligových atletů.

Dlouhodobě organizoval atletické dění v okrese Jindřichův Hradec a Jihočeském kraji, několik let byl členem komise mládeže ČAS.
Odešel „ÚŽASNÝ“ člověk…  svojí neskutečnou vitalitou a obětavostí uměl pomáhat. Rozdával radost napříč sportovním i veřejným životem.

"GIGANT" halové mistrovství ČR Juniorů a dorostu 18.-19.2.2017 Ostrava

Vrchol halové atletické sezóny v tomto roce mají za sebou kategorie juniorů (do 19let) a dorostu (do 17let). Mistrovství pořádané v nové atletické hale v Ostravě bylo plné špičkových výkonů i několika rekordů ČR. Kvalifikovat se mezi českou elitu v těchto kategoriích je velkým úspěchem pro všechny účastníky mistrovství. O to cennější jsou vybojovaná jednotlivá umístění, popř. překonané osobní rekordy či zisk medaile. Účast na mistrovství si také zajistila čtyřčlenná skupina atletů z našeho atletického oddílu: Eva Němcová, Zdeněk Didek, Anna Šímová a Marek Strnad.

Eva Němcová (trenér Urs Gysel a Miroslav Zikmund) se již o týden dříve účastnila v Praze Mistrovství ČR ve vícebojích – pětiboj juniorek, kde obsadila 11.místo. V Ostravě se kvalifikovala do třech disciplín, které absolvovala v jeden den - 60m překážek 9,99sec (19.místo), dálku 514cm (10.místo) a výšku 155cm (12.místo). Eva výtečně konkurovala specialistkám v jednotlivých disciplínách a prokázala svoji vícebojařskou kvalitu.

Z běžecké skupiny (trenér Marek Strnad) se v sobotním programu představil Zdeněk Didek na trati 800m. Zdeněk běžel v nejrychlejším ze třech rozběhů juniorů a předvedl velmi kvalitní a bojovný výkon. Šesté místo v rozběhu a posunutí osobního rekordu o více jak dvě vteřiny 2:00.68 znamenalo v konečném pořadí vynikající 12.místo. V nedělním bloku mistrovství byly jako poslední disciplíny k vidění běhy na 1500m. Jako první se ve finále juniorek představila Anna Šímová 5:01.06 (9.místo). Aničky výkon znamenal posunutí osobního rekordu o víc jak 7 vteřin. Bojovný výkon a umístění v top 10 je velkým úspěchem.

Následující finále dorostenců na 1500m skončilo pro NovoVčelnickou atletiku velkým úspěchem. Marek Strnad časem 4:11.49 vybojoval  2.místo. Finále dorostenců bylo taktickou bitvou, plnou ostrých loktů a změn tempa. Marek prokázal vysokou běžeckou kvalitu i mentální sílu, kterou zúročil v poslední pětistovce závodu, kde se strhlo neskutečně vysoké tempo a o tři cenné kovy finišovalo 5 mílařů. Navázal tak na loňské úspěchy a mistrovské tituly ze žákovské kategorie.

Všem atletům patří poděkování za skvělou reprezentaci Nové Včelnice a atletického oddílu.

KPJ žactva a přípravka v hale

Hala na Strahově byla dějištěm krajského halového přeboru staršího a mladšího žactva a atletická přípravka se dělila o krajské tituly a medaile v novovčelnickém sportovním areálu.

Žactvo přivezlo do Nové Včelnice pět titulů, 2x se radoval Dominik Gysel – vyhrál tyč výkonem 342 cm a běh na 800m za 2:26,38min. , v mladším žactvu byli první Jan Dubšík v běhu na 150m (21,71), Míša Dvořáková za výkon 9,45 m ve vrhu kouli, stejnou disciplinu mezi chlapci pak vyhrál Pavel Poslušný (8,09m).
Dvěma stříbrnými medailemi se může pochlubit Marek Krňanský - 60m (7,80) a 150m (19,29), po jedné získali David Hašek v tyči, Adam Průša na třístovce, štafeta 4 x 200m ve složení Prokeš, Gysel, Krňanský, Průša a mezi mladšími pak Ondra Letocha ve vrhu koulí.
img 1072Bronz si přivezla Zuzka Berounská za výkon 8,86 ve vrhu koulí mezi staršími.
Ještě několik čtvrtých míst a řada osobních rekordů doplnila úspěšné vystoupení.

V sobotu 18.2. zažil místní sportovní areál opravdu zatěžkávací zkoušku, na KP přípravek se sjelo nebývalé množství atletických elévů. Pro představu – na 50m se přihlásilo 70 dívek a 62 chlapců, také víc než čtyřicet dálkařů. Parta místních zkušených rozhodčích tak měla opravdu těžkou práci.
V obrovské konkurenci se však také medailově zablýskalo místním chlapcům a děvčatům. Vzhledem k velkému počtu závodníků KAS ohodnotil medailemi a diplomy prvních pět v každé disciplině. A kdo z našich elévů uspěl?
Především výškaři – mezi chlapci 2. Matěj Šívr, 3. Marek Starka a 4. Matěj Novotný, z děvčat se dařilo Elišce Zikmundové – byla dvakrát čtvrtá, ve výšce a dálce. Osobní rekord si vytvořil Matyas Sháněl v hodu plným míčem, byl třetí z třiceti startujících
výkonem 10,05 m.
Zlatou medaili by si však určitě také zasloužili startéři, obsluha kamery a počítačů, všichni obětaví rozhodčí  a organizátoři.!!

Medaile z halového KP dorost až dospělí

img 0454V současné době už atletům nekončí závodní příležitosti s příchodem zimy, ale hned po novém roce začíná atletická sezóna v halách. Bohužel v JČ kraji regulérní atletická hala není, v omezeném rozsahu lze závodit pouze v koridorech v Českých  Budějovicích a v Nové Včelnici. Za kvalitními podmínkami se musí do Prahy, Jablonce či Ostravy. Jihočeští atleti se spojili s Plzeňskými a 21. ledna uspořádali společný KP v Praze pro dospělé,dorost a juniory. Nechyběli ani novovčelničtí a docela se jim v náročné konkurenci medailově zablýskalo.

Zlatou medaili za osobní rekord 4:10,18 min. v běhu na 1500m  dorostenců přivezl Marek Strnad, stříbro za 2. místa pak Eva Němcová 60m př. juniorek (9,84), Dominik Gysel tyč dorostenců (340 cm) a štafeta žen 4 x 200m (Vránová, Němcová, sestry Šímovy). Třetí místa a bronzové medaile získali Anička Šímová  800m žen (2:28,68), Eva Němcová dálka juniorek, Kristýna Koutná vrh koulí dorostenek (11,45 m), Ilona Kundrátová tyč dorostenek (230 cm), Daniela Vránová výška dorostenek (151 cm), Johanka Šímová 60m přek. dorostenek (9,50) a David Hašek tyč dorostenců (310 cm).

Ke kladům patří i osobní rekordy několika chlapců a děvčat – Standy Pacholíka, Zdeňka Didka, Honzy Šprincla a Natálky Potocké i závodnický návrat Urse Gysela po zranění, přesto, že mu těsně unikla medaile (tyč. 340 cm). Žactvo má svůj KP hned 28. ledna na Strahově, přípravka pak 18.2. v Nové Včelnici.

Fotky

Anketa "Jihočeský atlet roku 2016"

Marek KrnanskyJiž 15. ročník ankety "Jihočeský atlet roku" vyvrcholil 20.1.2017 slavnostním vyhlášením. V příjemném prostředí hotelu Malý Pivovar v Českých Budějovicích vyhlásil na základě hlasování všech oddílů výsledky ankety za rok 2016 předseda JčKAS Pavel Novák. Velmi pěkné plakety převzali vítězové jednotlivých věkových kategorií a tři nejlepší bez rozdílu věku.

Absolutní vítězkou se stala žena - úspěšná běžkyně Sokola ČB Valerie Soukupová.

Výraznou novovčelnickou stopu v této anketě zanechal vítěz v kategorii mladších žáků třináctiletý Marek Krňanský. Můžeme mu blahopřát k velmi přesvědčivému vítězství - na první místo jej dali zástupci téměř všech oddílů! Marek neprohrál jediný sprintérský souboj v kraji ve své kategorii.

O několik bodů uniklo vítězství mezi patnáctiletými Marku Strnadovi, měl vynikajícího konkurenta v Tomáši Kratochvílovi, také několikanásobném přeborníkovi ČR.

V anketě bodovali i další závodníci novovčelnického oddílu – Dominik Gysel a Kristýna Koutná v žactvu, Eva Němcová mezi dorostenkami a juniorka Kateřina Kršková.

Nároční a úspěšní mistrovství v přespolním běhu

mr20161119 01Naše minivýprava běžců Zdeněk Didek, Anna Šímová, Marek Strnad (a já) jsme absolvovali velmi náročné mistrovství. Původní očekávání, že v Praze bude oproti jiným "horským" destinacím jednodušší trať se hned po příjezdu ukázala jako mylná. Spíš nám to připomínalo běh do vrchu (+ náročné seběhy). Nicméně skupinka se k podmínkám postavila bojovně a nechali tam velké úsilí - zaslouženě mají mojí pochvalu.

Výsledky
Marek 3. místo žáci 3km, cca do 2,5km byl na čele závodu a dva borci byli v závěru nad jeho síly, ale hodnotíme tuto bronzovou medaili pro nás v ceně zlata. Anička 20. místo dorostenky 3km (cca. 8 sek. od 12. místa), v případě průbojnějšího začátku mohla pomýšlet na úspěch kolem 10-ho místa, bylo to v jejích silách. Zdeněk 37. místo - Zdeněk (junior) běžel za muže mílaře 4 km. Projevila se únava po náročném fotbalovém podzimu (velmi by mu pomohla přítomnost našeho nejlepšího mílaře Patrika Nováka, ale ten se MČR neúčastnil).

Fotit jsem víc nestíhal, celý den vydatně pršelo, travnaté terény byly lahodně prosáklé vodou a značně rozblácené. Naše oddílová bronzová medaile je pouze jedinou medailí pro Jihočeský kraj ze všech kategorií.

Běžecké skupině zdar!!!

Přeborník republiky a reprezentant

p1220626Mladí atleti si každoročně rozdělují mistrovské tituly na zářijovém MČR žactva. Pro letošní rok hostil výkvět žákovské atletiky 17.-18. září Jablonec n.Nisou. Mezi  republikovou elitu se svými výkony kvalifikovali i dva chlapci a dvě děvčata z novovčelnického atletického oddílu.
Čtrnáctiletá Johanka Šímová startovala v obou překážkářských tratích, tedy na 100 a 200m překážek. Její výkony na hranici osobních rekordů však na finále nestačily.Tak snad za rok. Stejně starý Dominik Gysel překonal  ve skoku o tyči  laťku ve výši 320cm, byl ze čtrnáctiletých nejlepší, ale devět starších chlapců mělo lepší výkony.
Kristýně Koutné ve velmi vyrovnané soutěži koulařek unikl postup do finále o 10 cm, obsadila tak 9. místo výkonem 11,33m. Byla hodně smutná-k medaili chyběl necelý půlmetr.

Marek Strnad hned první den potvrdil, že je letos nejlepším žákovským běžcem v ČR. Závod na 1500m vyhrál časem 4:17,25, přivezl si přebornický titul, zlatou medaili i mistrovské tričko a byl nominován do reprezentačního družstva ČR pro mezistátní utkání žactva s Chorvatskem, Maďarskem, Slovenskem a Slovinskem. Navíc pak v neděli získal stříbrnou medaili za druhé místo v běhu na 3000m časem 9:25,63. Letošní sbírka Marka je opravdu výjimeční: 2x zlato z MČR v hale a 1x zlato a 1x stříbro z letní MČR!

Vystoupení Marka Strnadovi na mezistátním žákovskím pětiutkání výsledky v Trnavě na Slovensku se podařilo skvělé. V závodě na 3000m vybojoval druhé místo v osobním rekordu  9:19,45 min., několik setin sekundy za Bencem Apatim z Maďarska s výrazným náskokem před osmičlenným zbytkem startovního pole z reprezentací ostatních států. Přispěl tak devíti body k celkovému vítězství družstva ČR.

Markovi blahopřejeme a děkujeme za vynikající prezentaci novovčelnické atletiky!